Jeżeli nie otrzymałaś potwierdzenia rezerwacji wizyty na maila, sprawdź folder SPAM.
Gabinet: ul. Elektoralna 21/37, 00-137 Warszawa
Nr tel: +48 502 552 371
E-mail: chocielowska@op.pl
Ginekolog Warszawa – najczęściej zadawane pytania
Masz pytania odnośnie wizyty lub zagadnienia ginekologicznego?
Być może tutaj znajdziesz odpowiedź.
Jak już wiesz, to empatyczny gabinet, więc mamy w nim czas na wzajemnie zrozumienie i poznanie Twojej historii. Zaczniemy więc od dokładnej analizy Twoich potrzeb. Zadam Ci pytania, które pozwolą mi określić, w jaki sposób mogę Ci pomóc. Pamiętaj, że wszystko zaczyna się od aktywnego słuchania. Ale o to nie musisz się martwić, bo to jest na mojej głowie.
Wystarczy, że klikniesz UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ, a zostaniesz przekierowana na podstronę rezerwacji terminu. Tam masz możliwość wybrania rodzaju wizyty. W przypadku wyboru wizyty online, masz możliwość automatycznej płatności.
Wszystkim moim pacjentkom polecam przygotowanie nurtujących pytań, które chcą zadać w trakcie wizyty. Często jest tak, że w gabinecie totalnie zapominają, o co chciały zapytać i przypominają sobie dopiero po wyjściu. Dlatego warto przygotować listę pytań i mieć je na podorędziu. Jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne, to nie musisz się szczególnie przygotowywać (np. golić). Wystarczy podstawowa higiena miejsc intymnych. W moim gabinecie masz możliwość skorzystania z pomieszczenia, w którym na spokojnie możesz się przygotować do badania. Dodatkowo, do dyspozycji masz jednorazowe spódniczki oraz środki higieniczne. Ostatnią ważną rzeczą jest przygotowanie wszystkich badań, które posiadasz. Mogą się przydać w trakcie wywiadu, dlatego zabierz ze sobą wszystko, co uważasz za konieczne.
Nie wszystkie przypadki wymagają wizyty fizycznej. Jeśli chcesz się skonsultować w konkretnej sprawie lub po prostu zapytać o coś, co Cię nurtuje od dłuższego czasu, to wizyta online jest idealnym miejscem. O wyznaczonej godzinie spotykamy się na wideo-połączeniu i rozmawiamy (tak jak w gabinecie). Przed samym spotkaniem wyślę Ci link do pokoju online. Na dobrą sprawę potrzebujesz jedynie urządzenia elektronicznego (np. smartfona, komputera, laptopa) z dostępem do internetu.
Trudno powiedzieć. Nie trzymam się sztywnych ram. Oczywiście posiadam kalendarz wizyt, ale staram się go organizować w taki sposób, aby mieć czas na poznanie historii każdej z pacjentek. Poza tym każdy przypadek jest inny, dlatego jedna wizyta może trwać 20 minut, podczas gdy druga może zająć godzinę. Z całą pewnością nie wyjdziesz z gabinetu, dopóki nie usłyszysz odpowiedzi na wszystkie pytania.
Transparentność stawiam na pierwszym miejscu, dlatego w zakładce cennik znajdziesz wszystkie stawki za poszczególne usługi. Od samego początku wiesz, ile zapłacisz i co otrzymasz w ramach wizyty.
Gabinet znajduje się w Warszawie Śródmieście na ulicy Elektoralnej 21 lok. 37 (parter, 4. klatka).
Pierwsze badanie cytologiczne należy wykonać w ciągu 3 lat od rozpoczęcia współżycia, nie później niż w wieku 25 lat. Badanie powinno się powtarzać co 1-3 lata w zależności od poprzednich wyników cytologicznych oraz wieku.
Kiedyś obowiązywał system opisu cytologii według Papanicolau. Wówczas były cztery grupy. I i II oznaczały wyniki prawidłowe, a III i IV oznaczały wyniki nieprawidłowe i dawały powód do dalszej diagnostyki. W 1988 roku stworzono nowy system opisu cytologii (tzw. system Bethesda), który jest bardziej skomplikowany, a co za tym idzie – często niejasny dla wielu pacjentek. Nazwa pochodzi od miasta Bethesda w Stanach Zjednoczonych, w którym ten system opracowano. Według tego systemu, cytologia jest prawidłowa lub nieprawidłowa. Prawidłowa oznacza obraz cytologiczny w granicach normy czyli , że nie stwierdza się śródnabłonkowej neoplazji ani raka. Nieprawidłowa oznacza zmiany typu: ASC-US, ASC-H, LSIL, HSIL i są one wskazaniem do dalszej diagnostyki, czyli typowania DNA HPV ,oznaczania ekspresji białek P16 i Ki67, wykonania kolposkopii, czy pobrania wycinków do biopsji.
Jeżeli nie byłaś u lekarza ginekologa na badaniu profilaktycznym w ciągu ostatnich 6 miesięcy, to powinnaś zgłosić się na takie badanie (najlepiej po miesiączce). Kompleksowe badanie obejmuje badanie ginekologiczne, cytologię, USG transwaginalne (dopochwowe) i USG piersi. Przynajmniej 3 miesiące przed planowaniem ciąży włącz suplementację kwasem foliowym.
Wiem, że każda kobieta chciałaby jak najszybciej potwierdzić swoją ciążę. Już w 4. tygodniu ciąży można uwidocznić pęcherzyk ciążowy w badaniu USG. Jednak najlepiej udać się na wizytę ginekologiczną w 6., a nawet 7. tygodniu ciąży, ponieważ wtedy widać już nie tylko zarodek, ale również bijące serce. Na podstawie długości zarodka możemy określić wiek ciąży. Podczas badania możemy także zobaczyć, czy ciąża zagnieździła się w macicy, czy może poza nią (wtedy mamy do czynienia z ciążą pozamaciczną).
Obserwuj swoje ciało. Zwróć uwagę na cztery czynniki: regularne skurcze co 7-10 minut, odpłynięcie płynu owodniowego, sączenie się z pochwy czegoś, co może być płynem owodniowym, pojawienie się plamienia lub krwawienia pod koniec trzeciego trymestru (między 27. a 40. tygodniem ciąży).
Tyłozgięcie macicy nie jest wadą, a czymś normalnym. To jedno z trzech możliwych ułożeń macicy w miednicy. Pozostałe ułożenia to: macica przodozgięta lub w pozycji pośredniej. Macica tyłozgięta nie ma wpływu na zajście w ciążę, jej donoszenie, czy przebieg porodu. Może mieć wpływ na bolesne miesiączki, bóle w okolicy krzyżowej kręgosłupa i towarzyszące im biegunki, ponieważ kurcząca się w czasie miesiączki macica jest w kontakcie z odbytnicą.
Wkładka domaciczna jest bardzo skuteczną metodą antykoncepcyjną, dlatego że nie masz wpływu na jej skuteczność. Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę przy wkładce domacicznej (tzw. miedzianej) wynosi 0,8 ciąż na 100 kobiet stosujących tę metodę przez rok. Przy tabletkach masz wpływ na ich skuteczność, między innym poprzez regularność przyjmowania. Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę wynosi 8 ciąż na 100 kobiet stosujących tabletki antykoncepcyjne przez rok. Z tego względu wkładka antykoncepcyjna jest skuteczniejsza niż tabletki i jest chętniej wybierana przez same kobiety ginekolożki.
Działanie tabletek antykoncepcyjnych hamuje owulacje poprzez blokowanie osi podwzgórze – przysadka – jajnik. Po odstawieniu tabletek to blokowanie jest zniesione, więc od razu można starać się zajść w ciążę. Na podstawie obserwacji wiem, że nie zawsze udaje się szybko zajść w ciążę po odstawieniu tabletek. Niektóre pacjentki zachodzą w ciążę w pierwszy miesiącu po odstawieniu tabletek, a inne potrzebują kilku miesięcy, dlatego, jeśli chcesz starać się o dziecko, to nie zwlekaj z tym.
Na początku warto sprostować mit, że prawidłowy cykl powinien mieć 28 lub 29 dni. To nieprawda. Prawidłowy cykl może mieć 20-40 dni, a odstęp między kolejnymi miesiączkami może się różnić nie więcej niż 8 dniami. Jeżeli miesiączka pojawia się po 26 dniach, następna po 34 i kolejna po 28 dniach, to należy założyć, że miesiączki nadal są regularne. Przed wizytą ginekologiczną warto przygotować się na pytanie o długość cyklu miesiączkowego. Można go określić w prosty sposób. Jeżeli w przeciągu całego roku miesiączka pojawia się najczęściej co 29 dni, to odpowiedzią na to pytanie będzie 29 dni. Tyle trwa długość Twojego cyklu. Pozostałe cykle w danym roku różniące się o kilka dni od tej wartości są również prawidłowe. Tylko niewielka grupa kobiet ma cykle jak w zegarku, co 28 dni.
Pierwszy dzień cyklu to pierwszy dzień miesiączki. Cały cykl to okres od pierwszego dnia miesiączki do pierwszego dnia kolejnej miesiączki.
Możesz zadzwonić pod numer +48 502 552 371 lub napisać maila na adres chocielowska@op.pl. Możesz także napisać za pośrednictwem formularza kontaktowego znajdującego się na tej stronie.
W ramach kompleksowej obsługi pacjentek zajmuje się prowadzeniem ciąży, przygotowaniem do zajścia, jak i leczeniem niepłodności tj. rozwiązywaniem problemów, które dotykają narząd rodny kobiet. Ponadto mając wiedzę w zakresie ginekologii i położnictwa pomogę Wam zwiększyć szanse za spłodzenie potomstwa, rekomendując działania profilaktyczne, jak i doraźne. W ramach leczenia niepłodności oferuję również badania hormonalne, monitoring cyklu i leczenie farmakologiczne.
Wystarczy, że skontaktujesz się ze mną osobiście, telefonicznie lub mailowo:ul. Elektoralna 21 lok. 37, (parter 4 klatka), Tel. (+48) 502 552 371, 22 620 25 10, e-mail: chocielowska@op.pl. Zachęcam również do umówienia się na wizytę online pod tym adresem: Umów wizytę
Do głównych obszarów pracy ginekologa należą: leczenie niepłodności, stanów zapalnych pochwy, macicy, przydatków, leczenie chorób tj. mięśniaki macicy, torbiele jajników, polipy kanału szyjki i jamy macicy.
Tak. Posiadając sprzęt do ultrasonografii, mogę wykonać USG ciąży, szyjki macicy, pochwy i ogólnie rzecz biorąc narządów płciowych, by wykryć problemy z jajnikami, czy też inne schorzenia takie jak procesy nowotworowe np. rak szyjki macicy, endometrioza czy inne. Oferuję również USG piersi, USG ginekologiczne i USG ciąży.
Około 30 minut.
Pod tym linkiem poznasz pełen zakres usług, które świadczę: Zakres usług
Tak, oferuję.
Oczywiście, że tak. W mojej pracy liczy się to, byś wyszła z gabinetu zdrowsza i szczęśliwsza. A jak wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego możesz być pewna, że poza badaniem i receptą otrzymasz ode mnie pełną listę wskazówek profilaktycznych, które pozwolą Ci lepiej zadbać o zdrowie.